nie. Cze 26th, 2022

Doniczkowy.pl

Uprawa roślin doniczkowych

Ogrodnictwo dla malucha

2 min read

Wakacji czas

Nadszedł długo wyczekiwany przez maluchy czas – wakacje. Okres beztroski, wolności, zabawy i frajdy. Które dziecko nie kocha wakacji! Jest to czas zasłużonego odpoczynku, którym każdy maluch powinien się nacieszyć. Powinien też jak najlepiej wykorzystać ten wolny czas. W jego zagospodarowaniu pomóc powinni rzecz jasna rodzice, aby dziecko mogło spędzić go w sposób twórczy i mądry. Taka rozrywka jest wspaniałą okazją do rozwoju, nauczenia dziecka nowych rzeczy lub umiejętności. Jak bowiem wiadomo, dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się właśnie poprzez zabawę. Dlatego też warto zaoferować małym odkrywcom ciekawe rozrywki dostosowane do ich wieku oraz zainteresowań.

Nowe hobby dla malucha

Spośród wszystkich ciekawych zajęć, które latem można zaproponować maluchowi, jednym z najciekawszych jest zdecydowanie ogrodnictwo. Choć ogrodnictwo zazwyczaj nie kojarzy się z dziećmi, warto jednak zachęcić swoje pociechy do zainteresowania się nim. Jest to bardzo ciekawe, twórcze zajęcie, które będzie miało pozytywny wpływ na rozwój małych odkrywców. Co prawda po powrocie do domu prania będzie co niemiara, jednakże nie jest to istotne. Najważniejsza jest bowiem radość dziecka.

Jak ogrodnictwo może wzbogacić rozwój dziecka?

Choć ogrodnictwo nie jest zajęciem kojarzonym z dziećmi, okazuje się, że wbrew pozorom jest ono dla nich świetną propozycją. Ma im naprawdę wiele do zaoferowania. Wzbogaca ono rozwój dziecka na wielu płaszczyznach – zarówno w zakresie motoryki, jak i sensorycznym czy manualnym. Jako iż jest to zajęcie bardzo twórcze, pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Dziecko może tworzyć nieskończone scenariusze zabawy w ogrodzie. Własna grządka, o którą trzeba zadbać, uczy również odpowiedzialności i systematyczności. Należy ją regularnie podlewać, bowiem w przeciwnym wypadku wszystkie rośliny zwiędną. Codzienny kontakt z roślinami oraz owadami zaszczepi w dziecku szacunek do przyrody, który jest bardzo istotną wartością.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zawsze należy pamiętać o tym, by zapewniać dziecku bezpieczne warunki do zabawy. Taki sam cel powinien nam przyświecać proponując dziecku ogrodnictwo. W praktyce oznacza to usunięcie z pola widzenia dziecka wszelkich niebezpiecznych roślin (na przykład trujących) oraz ostrych narzędzi, które mogą stanowić dla nich zagrożenie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.