sob. Sty 16th, 2021

Doniczkowy.pl

Uprawa roślin doniczkowych

Uprawa ogrodu

2 min read

Każdy kto na poważnie zajął się uprawą ogrodu powinien dokładnie przeanalizować temat szkodników. Szkodniki roślin skutecznie ograniczają wzrost naszych podopiecznych oraz hamują całkowicie naszą uprawę. Powinniśmy jak najszybciej zlikwidować muszki oraz inne szkodniki i rozłożyć tablice lepowe wszędzie gdzie będzie to możliwe. W ten sposób możemy zmniejszyć populację szkodników i zapobiec rozprzestrzenianiu się jej na dużej powierzchni.

Szkodniki atakują zarówno rośliny ozdobne jaki warzywa, które hodujemy w szklarni. Możemy także stosować najbardziej skomplikowane osłony, ale to i tak nie zatrzyma szkodników w 99%. Pewna część osobników danego gatunku zawsze będzie w stanie przeniknąć barierę i dostać się do samego centrum. Jednocześnie nie ma jednego skutecznego środka na wszystkie organizmy i dlatego niezbędne jest wcześniejsze poznanie szkodnika, żeby następnie zastosować odpowiedni preparat.

Nie można odwrócić tego procesu, ponieważ wtedy będziemy celować bez żadnego punktu odniesienia. Ma to duże znaczenie, ponieważ każde użycie takiego środka osłabia również nasze rośliny i negatywnie wpływa na naszą skórę. Dlatego podczas rozpylania tych środków dobrze jest posiadać maseczkę, która zabezpieczy naszą skórę oraz drogi oddechowe przed kontaktem z toksycznym środkiem. Jego działanie negatywnie wpływa na większość występujących organizmów, jednak tylko w ten sposób możemy skutecznie walczyć ze szkodnikami. Niestety nie poznaliśmy jeszcze lepszego i skuteczniejszego sposobu doraźnego niż tablice lepowe, które używane są już od kilkuset lat.

Były one stosowane już dawniej w postaci taśmy nasączonej miodem. Przyciągała ona wszelkie owady oraz szkodniki i następnie przyklejała się do ich ciał. Nie mogły się z tego uwolnić i w ten sposób były zwalczane. Takie historyczne sposoby jak widać dobrze sprawdzają się w teraźniejszości, tylko zamiast miodu wykorzystywane są aromaty oraz specjalny klej. Nie zawierają one żadnej trucizny tylko substancje kleistą, która powoduje, że wszelkie szkodniki się do niej przyklejają. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na wdychanie szkodliwych związków chemicznych, ponieważ substancja sama w sobie jest bezwonna. Dzięki temu jest również niezauważalna przez wszelkie szkodniki. Żółty kolor także nie jest przypadkowy, ponieważ przyciąga owady.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.