nie. Cze 26th, 2022

Doniczkowy.pl

Uprawa roślin doniczkowych

Wielu z nas ma już dość ciasnej przestrzeni w mieście. Przenosimy się na obrzeża lub do mniejszych miejscowości, by mieć chociaż odrobinę ziemi i powietrza dla siebie. Aranżujemy funkcjonalny i współczesny dom i zastanawiamy się nad prowadzeniem ogrodu. To przecież ta część naszego mieszkania, która jest najbardziej widoczna dla przyjaciół czy rodziny nas odwiedzającej. Ważne jest, by był zadbany i dobrze przemyślany. Musi być piękny i funkcjonalny w jednym. Ale jak tego dokonać?

Ogród zapierający dech w piersiach to marzenie. Barwne kwiaty, idealnie przycięte drzewka, soczysta trawa o perfekcyjnej długości i zagęszczeniu. Często patrzymy na ogrody innych i sami motywujemy się, by nasz wyglądał podobnie. Sposobów na ogrodnictwo szukać możemy również w programach telewizyjnych. Pomogą nam one się zainspirować i wybrać rośliny czy meble ogrodowe idealne dla naszej przestrzeni i gustu.

Po pierwsze powinniśmy zachować równowagę. Zostawmy odpowiednią ilość przestrzeni, tak byśmy mogli przejść. Zaadaptujmy miejsce na hamak czy wygodny drewniany fotel, w którym będziemy mogli usiąść i poczytać książkę. Jeśli nie lubimy owadów, zrezygnujmy z drzewek owocowych, choć owady te są naszymi przyjaciółmi. Nie wybierajmy kwiatów we wszystkich kolorach tęczy, w ogrodzie panował będzie wówczas bałagan. Ustalmy miejsce na warzywa i zakupmy odpowiednie nawozy, które sprawią, że rośliny będą szybciej rosły, nie będą również narażone na zarazy. Sprawi to, że nie będziemy musieli rezygnować z własnych pomidorów, które często są atakowane przez szkodniki.

Pamiętajmy, że o piękny ogród trzeba regularnie dbać. Ważne będzie nie tylko pielenie chwastów, ale także ścinanie trawnika czy bielenie drzew na wiosnę. Wtedy ogród dłużej cieszył będzie nasze oko. Dodatkowo możemy w nim uprawiać aromatyczne zioła i przyprawy, które dodawać będziemy do posiłków. Znajdźmy także miejsce na taras i stół ogrodowy. Będziemy mogli tam zapraszać swoich gości i spędzać z nimi ciepłe letnie popołudnia i weekendy.

Ogród to nasza przestrzeń. Istotne stanie się więc ogrodzenie zapewniające nam spokój przed sąsiadami. Możemy pokusić się o naturalne ogrodzenie z żywopłotu, jednak zanim osiągnie ono satysfakcjonujące rozmiary będziemy musieli trochę poczekać. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie drewniany albo murowany płotek. Takie ogrodzenie jest bardzo trwałe i w dodatku efektowne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.